Boyanabilir Ahşap Ürünler

Boyanabilir Ahşap Ürünler

Boyanabilir Ahşap Ürünler

Ham ahşap Boyama son yıllarda çok sayıda kişinin hobi amaçlı uğraştığı bir sanattır. İnsanlar, ahşap boyama kurslarında ya da internet üzerinden öğrendikleri tekniklerle kendi becerilerini birleştirerek yepyeni tasarımlar ortaya koymaktadır. Bu tasarımları sadece hobi amaçlı yapanlar olduğu gibi tasarımlarını kazanca dönüştürenlerde vardır.

Ahşap Boyanabilir Objeler Nelerdir?

Ahşap, birçok aksesuar ve ürünün ham maddesi olarak kullanılmaktadır. Masa, sandalye, kitaplık gibi eşyaların yanı sıra ufak boyutlarda ki kutu, saat, çerçeve gibi ürünlerde de ahşap tercih edilir. Bu ürünler gerekli renklendirme çalışmaları yapılmış olarak satılabildiği gibi hiçbir boya malzemesi kullanılmadan ham haliyle de satışa sunulabilir. Sizde bu noktada Ham ahşap Boyama ürünlerinden satın alarak kendi zevkinize uygun bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Saat, kalemlik, takı kutusu ve çerçeve modellerimiz boyanabilir yapıda da üretilmektedir. Bu sayede yalın haliyle aldığınız ürünleri El yapımı ahşap hediyelik olarak kendiniz dekore edebilirsiniz.

Ham Ahşap Nasıl Boyanır?

Boyanabilir ürünlerimiz, tamamen boyamaya hazır halde satışa sunulur. Bu nedenle zımpara kullanmanıza gerek kalmaz. Boya seçimi oldukça önemlidir. Akrilik boya, ahşap yüzeyde en iyi sonuçları verir. Bu nedenle istediğiniz renklerde akrilik boyalarla, göz dolduran tasarımlar elde edebilirsiniz. Boyayı iki kat şeklinde uygulamak, daha hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Özellikle desenli tasarımlar uygulayacaksanız, çok sayıda fırça kullanmak işinizi kolaylaştırır. Küçük desenlerde özel ince uçlu fırçalar kullanmalısınız. Ahşap Boyama aşamalarından sonuncusu ise verniklemedir. Vernik, boyanın kalıcılığını ve canlılığını arttırır. Bu nedenle daha iyi sonuçlar için boyanan yüzey kurumadan vernikleme aşamasına geçilmemelidir.

Ahşap Boyama Teknikleri

Ahşap boyamada farklı teknikler söz konusudur. Bunlardan ilki stencil tekniğidir. Bu teknikte hazır şablonlar kullanılmaktadır. Şablonda bulunan desenin ahşaba uygulanması için şablon, ahşap üzerine konularak boyama yapılır. Eskitme tekniği, ahşap yüzeye istenilen renk uygulandıktan sonra eski bir görünüm vermek için uygulanır. Kolay transfer ve dekupaj tekniğinde ise tutkal yardımıyla desen zemine uygulanır. Farklı tekniklerle Ahşap hediyelik yapımı için boyanabilir takı kutusu, saat ve kalemlik gibi ürünlerimizi satın alabilirsiniz.